Akademia Sportu - Uczniowski Klub Sportowy w Coniewie

30 marca 2017 r. w Zespole Szkół w Coniewie odbyło się uroczyste otwarcie sekcji zapaśniczej Uczniowskiego Klubu Sportowego "Akademia Sportu".

Gośćmi specjalnymi byli: Włodzimierz Zawadzki - Mistrz Olimpijski z 1996 r. (Atlanta) i Andrzej Malina - Mistrz Świata 1 1986 r. (Budapeszt). W inauguracji uczestniczyli również: Burmistrz Dariusz Zieliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Zenon Nastawny, Skarbnik Ewa Sobiepanek, Dyrektor OSiR Paweł Maciejewski, Dyrektor Zespołu Szkół w Coniewie Bogumiła Lachowicz, przedstawiciel firmy "Sportika" Paweł Roszak. Licznie reprezentowany był UKS "Akademia Sportu" z prezesem Markiem Pawlakiem oraz trenerami: Ryszardem Głowackim, Bogdanem Zielińskim, Dariuszem Kańskim, Emilem Szcześniakiem.

Uczniowie Szkoły w Coniewie zapoznali się z regułami oraz historią zapasów, mieli okazję poznać mistrzów tej dyscypliny sportowej. Zawodnicy klubu przeprowadzili rozgrzewkę, zaprezentowali pady, kołyski, gwiazdy, przewroty, skoki tygrysie, rzuty manekinem. Niezwykłe umiejętności sportowe wychowanków klubu zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Zapasy wzbudziły duże zaciekawienie dzieci i młodzieży Szkoły w Coniewie. Jest to dyscyplina sportu, wywodząca się z czasów starożytnych, kiedy to zmagania zapaśników były jedną z atrakcji igrzysk olimpijskich organizowanych w Grecji. W zapasach dużą rolę odgrywa siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika. Wierzymy, udział w zajęciach Uczniowskiego Klubu Sportowego dostarczy młodym sportowcom wiele pozytywnych wrażeń, a może ktoś odkryje w sobie talent na miarę kolejnego Mistrza zapasów.