Dnia 9.11.2017 roku, klasy V, VI i VII pojechały na wycieczkę do Warszawy.

Na początku wybraliśmy się do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy okazję podziwiać, jak żołnierze przygotowują się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości.                         Uczniowie zapalili znicze w imieniu całej społeczności szkolnej.

Następnie udaliśmy się na przechadzkę po Starym Mieście. Zobaczyliśmy Kolumnę Zygmunta, Pomnik Syrenki oraz mury obronne i Barbakan. Potem zwiedzaliśmy wnętrza Zamku Królewskiego. Tam podziwialiśmy Apartamenty Królewskie oraz Galerię Malarstwa.

Ostatnim punktem programu był spacer po Łazienkach Królewskich. W parku podziwialiśmy piękną jesienną przyrodę oraz ciekawe zabytki, m.in.: Pałac Myślewicki, Biały Domek, Amfiteatr, Belweder, Świątynię Sybilli, Pałac na Wyspie oraz  Pomnik Fryderyka Chopina.

Opiekunami na wycieczce byli: Zdzisław Szuba, Katarzyna Kliszko oraz Anna Zawadzka.