To ważna uroczystość w naszej szkole...

Uczniowie szkoły w Coniewie uczcili Narodowe Święto Niepodległości uroczystą akademią z pieśniami patriotycznymi i wierszami przypominającymi historię Polski.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisuje się w kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły.

Po dokonaniu w 1795 roku przez Rosję, Prusy i Austrię trzeciego rozbioru Polski, nasza ojczyzna zniknęła z mapy Europy i świata na wiele lat. Dopiero I wojna światowa dała Polsce szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość.

Pamiętając wydarzenia tamtych lat i ludzi, którzy się przyczynili do naszej wolności,  uczniowie starszych klas przygotowali uroczystą akademię, na którą zaprosili całą społeczności szkoły.