Historyczny Escape Room

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości odbyły się w naszej szkole bardzo ciekawe lekcje.

Uczniowie klas IV-VII zmierzyli się ze swoją wiedzą w historycznych escape roomach. Zamknięci w salach rozwiązywali zagadki związane z dziejami Polski i naszą drogą do niepodległości. Tylko poprawne rozwiązanie zadań pozwoliło na odnalezienie klucza i otwarcie drzwi. Oczywiście, emocji nie brakowało, zwłaszcza, że klasy rywalizowały na czas. Ważna była więc nie tylko wiedza, ale również dobra współpraca w grupie. Wszystkie zadania i zagadki przygotowała dla naszych uczniów pani Anna Zawadzka, nauczycielka historii, a rolę asystentów pełnili ósmoklasiści.

Klasy 0-III również otrzymały swoje zadania - dzieci wykonały piękne prace plastyczne - wyklejanki godła i flagi Polski, z których powstała wystawa patriotyczna na szkolnym korytarzu.

Podczas szkolnego apelu wszyscy uczniowie otrzymali za swoje zaangażowanie drobne upominki oraz słodki poczęstunek - cukierki i domowe "niepodległościowe pierniczki".

To była wspaniała lekcja historii połączona ze świetną zabawą.

Uczniowie klasy 4 rozwiązują zadania.

Poszukiwanie klucza.

Prace dzieci z klas 0-III

Pierwszaki pracują.

Poszukiwanie rozwiązania.

Słodki poczęstunek na koniec.