Udział klasy V w Festiwalu "Złota Nić"

Uczennice klasy V

21 marca 2024 r.  nasza szkoła wzięła udział w I Międzyszkolnym Festiwalu Kultury Słowiańskiej "Złota nić", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu. Słowiańskim krajem, który wylosowaliśmy była... Polska.

Reprezentowała nas ośmioosobowa drużyna z klasy V: Marysia Galej, Natalia Migdalska, Zuzia Gniado, Sylwia Pierścińska, Madina Hasanli, Wiktoria Szczygielska, Hania Trzeciak, Marysia Szlaska.

Uczennice przygotowały swoje stoisko pod czujnym okiem nauczycielki j. polskiego, pani Anny Zawadzkiej. Oprócz symboli narodowych była piękna piosenka "Zachwyca nas Polska", opis tradycji wigilijnej, mapa, krakowskie stroje i oczywiście nie mogło zabraknąć schabowych i staropolskiego bigosu z dziczyzną .

Dziewczynki zaprezentowały się wspaniale!

Stoisko naszej szkoły

Nasze reprezentantki